Dlaczego Blog ???

przez | 29 lipca 2019

 

Dlaczego uruchamiamy blog ??

Odpowiedź jest prosta – bo blog to narzędzie komunikacji.

Witaj więc w dobie internetu i komunikacji.. oraz .. informacji…

Na co dzień używamy wszyscy wielu kanałów komunikacji, zależnie od wieku, płci i zainteresowań. Mamy swoje osobiste preferencje. Komunikujemy się ze sobą na różne sposoby. Piszemy maile, sms-y, wiadomości w komunikatorach. Używamy mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, korzystamy z YouTube. Przeglądamy strony internetowe, czytamy blogi i fora internetowe. Subskrybujemy maile, newsletter i kanały RSS lub szukamy informacji w wyszukiwarce Google.

Wspólny mianownik.

Ale wszystko to ma jeden wspólny mianownik – informacja. Szukamy informacji lub wymieniamy się informacją. Bo to informacja decyduje często o tym, co zrobimy lub nie.

Uważamy, że Social Media dają niezwykłą okazję do codziennej interakcji z ludźmi, docierania do ludzi i przekazania im swego punktu widzenia. Dzięki Mediom nie ma znaczenia jak dzieli nas odległość, czas i inne ograniczenia znikają, nie ma znaczenia wiek, status czy stan zdrowia. Dzięki Social Mediom pokonujemy te bariery. Często jest to też impuls i moment początkowy do nawiązania relacji bezpośredniej, osobistej.

Blog jako narzędzie dostarczające informacji.

Dlatego za pomocą bloga chcemy przekazywać informacje na temat komputerów, technologii komputerowych. Jak się w tym obszarze poruszać i co jest istotne na co dzień. Możliwości, jakie daje dzisiaj internet powodują, że dzisiaj możemy dotrzeć praktycznie wszędzie i praktycznie do każdego.

Myślimy więc, że za pomocą bloga dotrzemy do tak dużej grupy ludzi, jak tylko to możliwe. Uważamy, że takie działanie jest potrzebne i ma sens, że będą osoby którym to pomoże.

Codzienna praktyka w naszej firmie pokazuje nam, jak ważna jest informacja, dostęp do niej i jak wiele może zmienić.

Informacja – czynnik kluczowy w dzisiejszych czasach.

Chcemy pisać o sprawach codziennych, o użytkowaniu sprzętu komputerowego, na co zwracać uwagę, co jest istotne, jak zadbać o sprzęt i dlaczego. Jak korzystać z możliwości internetu, ale też jak chronić swój komputer, jak dbać o bezpieczeństwo i prywatność, jak chronić swoje dane i pliki.

Kluczowy czynnik – Aktualność informacji

Technologie stosowane dzisiaj mają to do siebie, że błyskawicznie się zmieniają i ewoluują. To oznacza, że informacja jest kluczowa, a jej aktualność to waga nie do przecenienia. To często czynnik decydujący o tym, co zrobić z naszym sprzętem, programami, tym co chcemy zrealizować w życiu codziennym – prywatnym i zawodowym. Na co dzień mamy tego przykłady na podstawie naszych klientów.

 

Dlatego powstał ten blog.

 

Do zobaczenia wkrótce…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 8 =