Dlaczego Blog ???

przez | 29 lipca 2019

 

Dlaczego uruchamiamy blog ??

Odpowiedź jest prosta – bo blog to narzędzie komunikacji.

Witaj więc w dobie internetu i komunikacji.. oraz .. informacji…

Na co dzień używamy wszyscy wielu kanałów komunikacji, zależnie od wieku, płci i zainteresowań. Mamy swoje osobiste preferencje. Komunikujemy się ze sobą na różne sposoby. Piszemy maile, sms-y, wiadomości w komunikatorach. Używamy mediów społecznościowych – Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, korzystamy z YouTube. Przeglądamy strony internetowe, czytamy blogi i fora internetowe. Subskrybujemy maile, newsletter i kanały RSS lub szukamy informacji w wyszukiwarce Google.

Wspólny mianownik.

Ale wszystko to ma jeden wspólny mianownik – informacja. Szukamy informacji lub wymieniamy się informacją. Bo to informacja decyduje często o tym, co zrobimy lub nie.

Uważamy, że Social Media dają niezwykłą okazję do codziennej interakcji z ludźmi, docierania do ludzi i przekazania im swego punktu widzenia. Dzięki Mediom nie ma znaczenia jak dzieli nas odległość, czas i inne ograniczenia znikają, nie ma znaczenia wiek, status czy stan zdrowia. Dzięki Social Mediom pokonujemy te bariery. Często jest to też impuls i moment początkowy do nawiązania relacji bezpośredniej, osobistej.

Blog jako narzędzie dostarczające informacji.

Dlatego za pomocą bloga chcemy przekazywać informacje na temat komputerów, technologii komputerowych. Jak się w tym obszarze poruszać i co jest istotne na co dzień. Możliwości, jakie daje dzisiaj internet powodują, że dzisiaj możemy dotrzeć praktycznie wszędzie i praktycznie do każdego.

Myślimy więc, że za pomocą bloga dotrzemy do tak dużej grupy ludzi, jak tylko to możliwe. Uważamy, że takie działanie jest potrzebne i ma sens, że będą osoby którym to pomoże.

Codzienna praktyka w naszej firmie pokazuje nam, jak ważna jest informacja, dostęp do niej i jak wiele może zmienić.

Informacja – czynnik kluczowy w dzisiejszych czasach.

Chcemy pisać o sprawach codziennych, o użytkowaniu sprzętu komputerowego, na co zwracać uwagę, co jest istotne, jak zadbać o sprzęt i dlaczego. Jak korzystać z możliwości internetu, ale też jak chronić swój komputer, jak dbać o bezpieczeństwo i prywatność, jak chronić swoje dane i pliki.

Kluczowy czynnik – Aktualność informacji

Technologie stosowane dzisiaj mają to do siebie, że błyskawicznie się zmieniają i ewoluują. To oznacza, że informacja jest kluczowa, a jej aktualność to waga nie do przecenienia. To często czynnik decydujący o tym, co zrobić z naszym sprzętem, programami, tym co chcemy zrealizować w życiu codziennym – prywatnym i zawodowym. Na co dzień mamy tego przykłady na podstawie naszych klientów.

 

Dlatego powstał ten blog.

 

Do zobaczenia wkrótce…

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =