ZAGROŻENIA SĄ NADAL AKTUALNE, ZWŁASZCZA W SIECI. TERAZ.

przez | 15 kwietnia 2020

MAMY CZAS EPIDEMII W ŻYCIU CODZIENNYM.

ALE INNE ZAGROŻENIA SĄ NADAL AKTUALNE, ZWŁASZCZA W SIECI

Codzienność niesie nam wiele informacji, które absorbują naszą uwagę. Zwłaszcza w ostatnim czasie, kiedy codziennie jesteśmy zasypywani danymi na temat epidemii. Zagrożenia, które odczuwamy takie jak: strach przed zakażeniem, obawa o zdrowie i życie, rodzinę, niepewność jutra,  problemy finansowe.

To tylko niektóre z nich.

To powoduje, że wzrasta rola internetu i działania zdalnego. Coraz więcej rzeczy załatwiamy przez  sieć. Chcemy w ten sposób bronić się przed zagrożeniami z zewnątrz.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że są osoby, które chcą wykorzystać bieżącą sytuację do swoich celów.  Fałszywe reklamy, podrobione leki, środki ochrony medycznej czy ”okazje”. Osobna kwestia to fałszywe informacje na temat osób potrzebujących, czy pozyskiwania funduszy na pomoc potrzebującym. Rozpowszechniane są błędne informacje na temat możliwości działania w takich wypadkach.

Technologia, użyteczna na co dzień w warunkach izolacji, może stwarzać zagrożenia dla użytkowników.  Bankowość osobista i mobilna, płatności internetowe to doskonała okazja dla oszustów. Zwłaszcza kiedy w natłoku zdarzeń nasza czujność może na chwilę osłabnąć, a konsekwencje mogą być nieprzyjemne.

Pamiętajmy, że najczęstszym powodem problemów jest czynnik ludzki. Nasza nieuwaga, nieostrożność czy  lekkomyślność mogą być przyczyną problemów i strat.

PAMIĘTAJMY O SENIORACH.

Osoby starsze są szczególnie narażone na oszustwo lub problem w związku z technologią. Seniorzy wierzą ludziom, nie mają odpowiedniej wiedzy i są często nieuważni z racji wieku. Pamiętajmy o tym i pomagajmy im zwłaszcza teraz. Chrońmy ich przed problemami i utratą pieniędzy.

 

 

W następnym wpisie sytuacje i przykłady zagrożeń.

 

 

Nasze Serwisy: 

Projekt:  strona www: projektfirmagdynia.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projekt.gdynia/


Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projektnieruchmosci/


SpecLab Serwis:  speclab.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/speclabserwis/

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 4 =