KOMPUTER NA CO DZIEŃ. MASZ, UŻYWASZ I CO DALEJ? AKTUALIZACJE

przez | 6 marca 2020

KOMPUTER NA CO DZIEŃ. MASZ, UŻYWASZ I CO DALEJ?

 

CZY PAMIĘTASZ O TYM CO JEST WAŻNE?

ZADBAJ O SWÓJ SPRZĘT I PROGRAMY. AKTUALIZACJE

Niewłaściwa postawa wobec tego, o co zadbać jeśli chodzi o użytkowanie komputera, to źródło wielu problemów na co dzień. Często wynika to z niewiedzy, czasem z ignorancji, zdarza się częściej niż chcemy. Lekceważymy lub nie doceniamy obowiązujących zasad czy reguł. Skutek zawsze będzie ten sam.
Awaria, zagrożenie, utrata danych, kłopot, stres, często znaczny wydatek finansowy. Znasz to?  Tylko stosowanie odpowiednich nawyków chroniących i zabezpieczających sprzęt i komputery daje możliwość przedłużenia życia naszego sprzętu, skutecznej ochrony na co dzień, czy uniknięcia kłopotów.

Zadbajcie o to.

W kolejnych wpisach szerzej o podstawowych zasadach.

AKTUALIZACJE. PO CO TO? ZAJMUJE TO TYLE CZASU, NO I PAMIĘTAĆ O TYM…

Wiele osób ignoruje aktualizacje systemu i programów, uważając je za zbędne, czasochłonne. Taka postawa wynika często z niewiedzy.

Wiele osób irytuje się, kiedy podczas włączania lub wyłączania komputera pojawia się komunikat, na przykład o aktualizacji systemu. Niewiele osób jednak wie, jak ważne są te irytujące aktualizacje.

 

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym są aktualizacje?

Aktualizacje są to poprawki, łatki, w których twórcy systemu poprawiają działanie swoich programów poprzez  naprawianie błędów i poprawieniu ich funkcjonowania. Najważniejszą funkcją aktualizacji jest naprawianie  luk w zabezpieczeniach, tak aby chronić system sprzed atakami hakerów. Każda aktualizacja ma swój numer  i odpowiada za naprawienie innych błędów w systemie.

Aktualizacje najczęściej łatają błędy zabezpieczeń, podatności na ataki, czy dziury w zabezpieczeniach  wykorzystywane przez cyberprzestępców. Unikanie aktualizacji systemu czy programów to zostawianie otwartej  furtki dla hakerów czy osób atakujących komputery w Sieci.

Aktualizacje oprócz poprawiania błędów w systemie operacyjnym wprowadzają także nowe funkcje, które poprawiają komfort użytkowania lub dają nowe możliwości.

Jednak w naszym komputerze aktualizowany jest nie tylko system ale i inne programy, których używamy na co dzień.  Jednym z takich programów jest przeglądarka internetowa, która dzięki aktualizacjom pozwala bezpiecznie przeglądać  strony internetowe, płacić rachunki, czy logować się do poczty bez obaw, że ktoś będzie podglądał nasze działania w sieci.

Każdy kolejny miesiąc przynosi nowe porcje aktualizacji, łatek, które poprawiają bezpieczeństwo, eliminują wykryte dziury w systemie, czy programach. Likwidują podatności, luki programowe, niewłaściwie działające funkcje lub niebezpieczne błędy, mogące skutkować awarią systemu, czy utratą danych.

Na przykład w każdy drugi wtorek miesiąca Microsoft wypuszcza pakiet aktualizacji. Dzień ten nazywa się Tuesday Patch.

Tak więc dbajcie o aktualizacje, bo są potrzebne i niezbędne. No i bezpieczeństwo to priorytet.

Dobrego dnia.

 

Nasze Serwisy: 

Projekt:  strona www: projektfirmagdynia.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projekt.gdynia/


Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projektnieruchmosci/


SpecLab Serwis:  speclab.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/speclabserwis/

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + 6 =