GRY KOMPUTEROWE TO TWÓJ ŻYWIOŁ? TO JEST TEKST DLA CIEBIE

przez | 29 lutego 2020

 

GRY KOMPUTEROWE TO TWÓJ ŻYWIOŁ? TO JEST TEKST DLA CIEBIE

LAPTOP GAMINGOWY – JAKI WYBRAĆ I WEDŁUG JAKICH KRYTERIÓW? część 3

 

Laptopy do gier muszą spełniać wiele kryteriów, wiele tu zależy nie tylko od podzespołów, ale też od odpowiedniej konstrukcji. Bo duża wydajność potrzebna do gier oznacza nie tylko dobry procesor, czy dedykowaną kartę graficzną. Do tego dochodzi duża ilość pamięci RAM, pojemne dyski oraz efektywne układy chłodzenia. To wszystko pozwala na płynne działanie i wydajność w nawet najbardziej wymagających grach komputerowych.

Zanim kupimy i wybierzemy konkretny model, warto rozważyć parametry, które zdecydują o osiągach, wydajności i cenie.

Pamiętajmy też o jednej sprawie.

Technologia komputerowa idzie szybko do przodu. To, co dzisiaj jest uważane za optymalne, za pół roku lub rok może  nie być wystarczające. To też trzeba rozważyć przy wyborze sprzętu. Albo sprzęt na parę lat lub częściej trzeba będzie wymienić na nowy.

W tym wpisie:

Ile RAMu w karcie graficznej do gier? Jakie to daje osiągi. Bardzo ważny parametr.
Technologia G-Sync – co to jest.

Karta graficzna ma swój RAM – wiesz o tym? Ile RAMu w karcie graficznej do gier?

Pamiętaj jednak, aby dedykowana karta graficzna, którą ma Twój laptop dysponowała również odpowiednią ilością  pamięci RAM. Dlaczego? Bo bez niej nawet najwydajniejszy sprzęt nie będzie w stanie efektywnie wykorzystać  i obsłużyć wybrane gry – programy, co będzie skutkowało spadkiem wydajności.

Najprościej rzecz ujmując – im więcej pamięci, tym lepiej. Do płynnego grania w rozdzielczości Full HD niezbędnym  minimum jest 4 GB pamięci karty graficznej.

Czego można oczekiwać od danej karty graficznej:

Gry – starsze i mało wymagające tytuły – najbardziej podstawowa konfiguracja pozwalająca grać w rozdzielczości  HD powinna opierać się o kartę Nvidia Geforce MX150

Gry – płynna animacja w Full HD w 30 kl./s. – od tego poziomu realnie zaczynają się laptopy do gier. Wybierać  należy co najmniej kartę GeForce GTX 1050 lub GeForce GTX 1050Ti lub GeForce GTX 1650. Każda z tych kart pozwoli  na zachowanie płynnej animacji, ale nie zawsze na najwyższych ustawieniach graficznych

Gry – granie w Full HD w wysokich ustawieniach – bardziej wymagający gracze powinni wybrać laptopa z kartą  Geforce GTX 1060 lub układem z najnowszej generacji, czyli GeForce GTX 1660Ti, Geforce RTX 2060

Gry – granie w Full HD w najwyższych ustawieniach – aby w pełni cieszyć się płynną grafiką w najwyższych  detalach warto zainwestować w laptopy z GTX 1070, GTX 1080. Kupując takiego laptopa otrzymujemy sprzęt,  który poradzi sobie z każdym aktualnym tytułem, czasem nawet w wyższych rozdzielczościach niż FHD

Gry – granie w 4K – pragnąc grać w rozdzielczości UHD konieczne będzie sięgnięcie po najnowsze RTX 2070 oraz  RTX 2080. Pozwolą także przy rozgrywce w Full HD uzyskać więcej niż 60 klatek na sekundę. Nowe karty graficzne  Nvidia RTX obsługują ponadto technologie Ray Tracing oraz Nvidia DLSS, zwiększającą płynność animacji.  Coraz więcej tytułów wspiera te rozwiązania.

Tyle, że to bardzo szybko się zmienia, pamiętaj o tym.

Technologia Nvidia G-Sync. Lepsza jakość obrazu.

NVidia opracowała technologię G-Sync. Technologia ta wspomaga rozrywkę i gry. Ma zapewnić płynność animacji w grach. Jest to możliwe dzięki synchronizacji generowanego obrazu z karty graficznej z obrazem który jest wyświetlany na ekranie laptopa.

Dzięki temu, technologia ta eliminuje problemy z animacją, spowolnienia, pozwala na osiąganie większej liczby klatek na sekundę. Różnica między laptopem z tą technologią a sprzętem bez tej technologii jest odczuwalna i zauważalna. Warto rozważyć użycie tej technologii, czyli karty, która ją obsługuje.

 

 

Nasze Serwisy: 

Projekt:  strona www: projektfirmagdynia.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projekt.gdynia/


Projekt Nieruchomości : projektnieruchomosci.pl

Facebook: https://www.facebook.com/projektnieruchmosci/


SpecLab Serwis:  speclab.com.pl

Facebook: https://www.facebook.com/speclabserwis/

Goya Art :  facebook.com/goya.hand.made/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =